[email protected] 0(532) 664 53 02 0(236) 313 9 444

Ege Söve Söve Nasıl Yapılır

söve nasıl yapılır

Söve Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak yüzey ölçülür.Profil ölçülür ve gönyesi alınarak kesime hazır hale getirilir.

Profil, ölçüsünde ve gönyesinde söve kesim aparatı veya et testere ile kesilir

Profilin arka yüzeyine duruma göre çimento esaslı Therm Yapıştırma Harcı veya Yapıştırıcı özel tabancası ile püskürtülerek sürülür.

Ek yerlerine yapıştırıcı sürülür. Profil iyice yüzeye ve birbirine doğru bastırılarak Yapıştrıcının taşması sağlanır. Gerekiyorsa yapıştırıcı priz alana kadar beton çivisi yardımı ile sabitlenir.

Yapıştırıcı köpüğün taşan kısmı kuruduktan sonra yüzeyden maket bıçağı ile en az 2mm derinlik bırakılacak şekilde alınır. Son olarak profilin birleşim yerlerine Elastik Tamir Harcı spatula ile çekilip kuruduktan sonra zımparalanır.

Uygulama yüzeyi şakül, ip, terazi yardımıyla kontrol edilip işaretlenir. Yüzeyin düzdün olması için kaba sıva yapılması tavsiye edilir.

Cephe kaplama levhasının arka yüzeyine yapıştırıcı olarak, tercihe ve uygulama detayına bağlı olarak  Çimento Esaslı Yapıştırma Harcı (taraklı mala ile) veya Yapıştırıcı (özel tabancası ile püskürtülerek) uygulanır. Uygulama zemin seviyesinden yukarıya doğru yapılır.

Gerekli durumlarda mekanik fiksleme yapılabilir. Kaplamalar dübel atım yerlerinden dübellenir. Bir sonraki kaplama levhası, dübellenen levhanın üzerine yerleşir(Lamba zıvana sistemi) ve dübeli kapatır.

Ek yerlerine Yapıştırıcı Köpük sıkılır.Levhalar yanyana iyice bastırılarak Yapıştırıcı’nın taşması sağlanır.

Yapıştırıcı Köpüğünün taşan kısmı kuruduktan sonra yüzeyden maket bıçağı ile kesilir ve bir çivi yardımı ile en az 2mm derinlik bırakacak şekilde oyulur.

Levhanın birleşim yerine Elastik Tamir Harcı spatula ile çekilip kuruduktan sonra zımparalanır.(Taş, Mermer, Ahşap Görünümlü Cephe Kaplamaları hariç).Solvent içermeyen her çeşit dış cephe boyası ile boyanabilir.

Öğrenmek İstediğiniz Soruların Cevaplarını Online Destek Sol Alt Kısımdan Öğrenebilirsiniz.


Yukarı Çık